Klimatyzacja Multisplit - jak dobrać urządzenie tego typu?

Klimatyzacja Multisplit to system umożliwiający klimatyzowanie wielu pomieszczeń poprzez podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Multisplit daje elastyczne możliwości montażu i redukuje ilość energii potrzebnej do utrzymywania optymalnej temperatury we wnętrzach.

Jak działa klimatyzator Multisplit?

Klimatyzator multisplit wykazuje się wysoką wydajnością – może obsługiwać jednocześnie od 5 nawet do 9 pomieszczeń, wykorzystując do tego celu tylko jedną jednostkę zewnętrzną. Dzięki temu klimatyzacja multisplit pozwalają na chłodzenie i ogrzewanie nawet całych budynków.

Oferowany przez nas zestaw, na który składa się zewnętrzny klimatyzator Multisplit,urządzenia wewnętrzne oraz instalacje lączące ze sobą wszystkie współpracujące elementy tworzą system, który sprawnie, wydajnie i oszczędnie reguluje temperaturę powietrza.

Klimatyzacja multisplit może współpracować z różnymi jednostkami wewnętrznymi, które dobierane są na podstawie kilku zmiennych, takich jak miejsce montażu i indywidualne potrzeby użytkowników. Każdy z wewnętrznych klimatyzatorów multisplit jest sterowany indywidualnie, by zapewnić maksymalny komfort we wszystkich pomieszczeniach.

Klimatyzacja multisplit i jej możliwości

Do klimatyzacji Multisplit można podłączyć:

 • urządzenia ścienne,
 • urządzenia kanałowe,
 • urządzenia kasetonowe,
 • urządzenia podstropowe,
 • urządzenia przypodłogowe – konsole.

Czym klimatyzacja multisplit różni się od split? 

Klimatyzacja multisplit różni się od urządzeń split liczbą jednostek zewnętrznych. Podczas gdy system split do każdej jednostki wewnętrznej potrzebuje jednej jednostki zewnętrznej, multisplit obsługuje kilka jednostek wewnętrznych jedną jednostką zewnętrzną.

Taka budowa klimatyzacji MultiSplit to oszczędność miejsca, a także energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Z drugiej strony MultiSplit, poprzez konieczność połączenia wszystkich elementów, które są oddalone od siebie, jest bardziej wymagający w montażu. 

Klimatyzacja multisplit i jej zastosowanie

Ze względu na swoją budowę klimatyzacja Multisplit ma uniwersalne zastosowanie w tych budynkach, w których temperatura powietrza ma być regulowana w osobnych pokojach. Elastyczny montaż, różne typy jednostek wewnętrznych oraz opcja klimatyzacji każdego pomieszczenia oddzielnie, umożliwia pełne dopasowanie systemu do oczekiwań użytkowników.

Najczęściej klimatyzacja MultiSplit montowana jest w domach jednorodzinnych. Klimatyzator Multisplit 4 pomieszczenia to najczęściej wybierany wariant do domów jednorodzinnych. Za jego pomocą można wtedy obsłużyć salon oraz 3 sypialnie. Również system ten wykorzystywany jest w budynkach wielorodzinnych – mieszkaniach, apartamentach.

Poza obiektami mieszkalnymi klimatyzacja MultiSplit ma zastosowanie w obiektach komercyjnych, takich jak niewielkie biura, lokale gastronomiczne, bazy noclegowe, obiekty handlowe, usługowe i inne. 

Klimatyzacja multi split i jej zalety

Jakie są największe zalety klimatyzacji multi split i powody, by wybrać właśnie takie urządzenie chłodzące? Najważniejsze z nich to:

 • obsługa od 5 do 9 pomieszczeń – wymagana jest do tego tylko jedna jednostka zewnętrzna,
 • funkcjonalność – elastyczność w projektowaniu całego systemu,
 • chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń – łatwa regulacja temperatury w poszczególnych pomieszczeniach,
 • różne jednostki wewnętrzne – dopasowane do miejsca montażu i potrzeb użytkowników,
 • energooszczędność – klimatyzacja multi split ma mniejszy pobór energii elektrycznej w porównaniu do innych klimatyzatorów,
 • redukcja hałasu – poprzez umieszczenie jednostki zewnętrznej w oddalonym miejscu można znacząco zredukować poziom hałasu, 
 • atrakcyjna cena – porównując urządzenia split do klimatyzacji multi split cena za obsługę tej samej liczby pomieszczeń w przypadku multisplit jest niższa.

Ile kosztuje klimatyzator multisplit? 

Cena montażu i eksploatacji klimatyzatora multisplit plasuje to urządzenie na bardzo dobrym miejscu w rankingu rozwiązań korzystnych dla użytkowników – szczególnie jeśli ma być używany w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Dla systemów jak klimatyzacja MultiSplit cena jest indywidualna. Końcowy koszt zależny jest od wybranej jednostki zewnętrznej oraz liczby i rodzaju jednostek wewnętrznych. Przykładowo, za przeznaczony do 3-4 pomieszczeń klimatyzator Multi Split cena wynosi około 9-14 tysięcy złotych.
Klimatyzator multisplit – cena tego urządzenia zależy od wielu czynników, w razie wątpliwości najlepiej zapytać konsultanta. Montaż klimatyzatora multisplit najlepiej powierzyć firmom specjalizującym się w projektowaniu i realizacji instalacji klimatyzacyjnych.

Co brać pod uwagę, wybierając klimatyzację multisplit?

Przy wyborze klimatyzacji multisplit decydujących jest kilka czynników. Najważniejsze z nich to:

 • Liczba pomieszczeń: Przy każdej wycenie przeliczamy ilość pomieszczeń, w których mają się znaleźć jednostki wewnętrzne
 • Wielkość pomieszczeń: Powierzchnia każdego z pomieszczeń decyduje o mocy danych jednostek wewnętrznych. Następnie moc jednostek jest sumowana i na tej podstawie dobierany jest agregat zewnętrzny
 • Długość instalacji: Najkorzystniejsze jest umieszczenie agregatu w takim miejscu aby długości instalacji od agregatu do klimatyzatorów była jak najmniejsza.

2 jednostki wewnętrzne do 2 pomieszczeń

Zestawy Multisplit

4 jednostki wewnętrzne do 4 pomieszczeń

Zestawy Multisplit - Gree

3 jednostki wewnętrzne do 3 pomieszczeń

Zestawy Multisplit Gree

Połączenie różnych klimatyzatorów z jednostką zewnętrzną

Zestawy Multisplit klimatyzacja

Nasi specjaliście dostarczają Państwa kompleksową ofertę:

 •  doradztwo oraz planowanie inwestycji
 •  projektowanie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
 •  wybór, zakup oraz dostarczenie najwyżej jakości produktów renomowanych firm
 •  kompleksowy montaż
 •  serwis wykonanych instalacji

Chcesz potwierdzić cenę z montażem. Wyślij do nas zapytanie:

   

  Dodatkowe podpowiedzi do wyceny możesz sprawdzić na stronie: https://klimatyzuj.pl/kontakt/