Każdą osobę prywatną lub firmę, poszukującą podmiotu wyspecjalizowanego w klimatyzacji w Oświęcimiu lub okolicach, zachęcamy do sprawdzenia naszej kompleksowej oferty. Co proponujemy? Sprzedaż wysokiej jakości i wydajności urządzeń renomowanych producentów,  a także ich montaż oraz serwis. Oferujemy m.in. klimatyzatory Gree, a także LG, Haier i Xiaomi. Klimatyzacja w Oświęcimiu – w budynkach prywatnych i komercyjnych – to niezbędnik w sezonie letnio-wakacyjnym. Wiele biur i mieszkań mocno się nagrzewa, szczególnie tych przeszklonych, na poddaszu lub na najwyższym piętrze. By poprawić komfort życia lub pracy, warto zainwestować w odpowiednie urządzenie, które znacząco obniży temperaturę we wnętrzu, a także poprawi wilgotność i cyrkulację powietrza. Nowoczesne, energooszczędne klimatyzatory mają także funkcję grzania – więcej na stronie Ogrzewanie klimatyzacją

Montaż klimatyzacji Oświęcim

Montaż klimatyzacji – w Oświęcimiu lub innym polskim mieście – powinien zostać wykonany przez wyspecjalizowaną w tym zakresie firmę, np. taką jak nasza. Każdy podmiot, pracujący z urządzeniami z f-gazami – np. z niehermetycznie zamkniętymi klimatyzatorami split  –  powinien posiadać certyfikat F-gazowy, który uprawnia do montażu, serwisu i napraw tego typu urządzeń. W przypadku klimatyzatorów i pomp ciepła, które są hermetycznie zamknięte, zostały fabrycznie napełnione czynnikiem chłodniczym i podczas montażu nie ingeruje się w ich obieg chłodniczy, certyfikat F-gazowy nie jest wymagany. 

Kwestie formalne w tym temacie reguluje m.in. Ustawa z 2015 i jej nowelizacja, czyli Ustawa z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw. Poza firmami, jak nasza, czyli wyspecjalizowanych w montażu stacjonarnych urządzeń klimatyzacyjnych, obowiązek posiadania tego certyfikatu dotyczy także m.in.:

 • ruchomych urządzeń klimatyzacyjnych,
 • samochodów dostawczych chłodni,
 • pomp ciepła,
 • gaśnic,
 • rozdzielnic elektrycznych,
 • rozdzielnic wysokiego napięcia.

Celem wprowadzenia tych przepisów jest ograniczenie emisji substancji niszczących warstwę ozonową i wywołujących efekt cieplarnianych, takich jak czynniki chłodnicze czy gazy fluorowane (nazywane w skrócie  f-gazami). 

Jak wygląda montaż klimatyzacji w Oświęcimiu lub innym mieście na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego, bo taki jest obszar naszych działań? Na montaż podstawowy składa się szereg czynności, takich jak:

 • wykonanie otworu w ścianie,
 • montaż jednostki zewnętrznej na podkładkach antyrezonansowych lub uchwycie ściennym,
 • wykonanie instalacji freonowej pomiędzy jednostkami,
 • podłączenie klimatyzatora do sieci elektrycznej. 

Montaż podstawowy kończy się po próbie szczelności, uruchomieniu i przetestowaniu urządzenia. Po wykonaniu wszystkich tych czynności klient zostaje przeszkolony w zakresie obsługi klimatyzacji. Wykonujemy także inne, bardziej niestandardowe montaże urządzeń. Zachęcamy do kontaktu, by ustalić szczegóły i otrzymać od nas indywidualną i darmową  wycenę 

Serwis klimatyzacji Oświęcim

Poza sprzedażą urządzeń od renomowanych producentów oraz ich montażem oferujemy także serwis klimatyzacji w Oświęcimiu lub każdym innym mieście, mieszczącym się na obszarze województw małopolskiego i podkarpackiego (na życzenie klienta także innych). Serwis to obsługa w zakresie napraw i konserwacji urządzeń – w tym wypadku instalowanych przez nas klimatyzatorów multisplit i split. Czynności te mają na celu maksymalne wydłużenie czasu ich bezawaryjnej pracy, by jak najbardziej odwlec w czasie wymianę części i ewentualne poważniejsze naprawy. Do czynności serwisowych zaliczane są także zabiegi, jak czyszczenie, udrażnianie i odgrzybianie klimatyzacji oraz wymiana filtrów. Serwis należy wykonywać minimum raz do roku lub częściej (w przypadku większych, komercyjnych obiektów i działających z dużą częstotliwością). 

Skontaktuj się z nami!

  Mapa