Szukasz podmiotu, który kompleksowo podchodzi do tematu klimatyzacji, z Limanowej lub okolic? Ta strona to odpowiedni adres. Oferujemy sprzedaż nowoczesnych, energooszczędnych urządzeń, idealnych na użytek obiektów prywatnych i komercyjnych, a ponadto świadczymy także usługi ich montażu oraz serwisu. W naszym asortymencie znajdują się urządzenia różnego typu – zarówno klimatyzatory split, jak i klimatyzatory multisplit. Marki? Wiodący producenci takich rozwiązań, jak Gree, LG, Haier czy Xiaomi. W razie wątpliwości, jakie urządzenie wybrać i o jakiej mocy, zachęcamy do kontaktu – na podstawie przesłanego przez formularz na samym dole tej podstrony informacji stworzymy darmową i skrojoną na miarę potrzeb klienta ofertę wraz z dokładnym cennikiem.

Klimatyzacja Limanowa – dlaczego warto?

Z powodu nadmiernej emisji do atmosfery gazów cieplarnianych klimat się zmienia, a temperatury stale rosną. Już w 2015 roku w Polsce dni, gdy temperatura wynosiła minimum 30 stopni Celsjusza lub więcej, było 28. Tendencja ta stale wzrasta, wraz z nią zainteresowanie klimatyzacją. Limanowa to jedno z wielu polskich miast, gdzie jest to  widoczne.

 • Szacuje się, że w naszym kraju liczba mieszkań i domów wyposażonych w klimatyzację w 2012 roku wynosiła 48 tysięcy.
 • Już 5 lat później – w 2017 – wzrosła do 153 tysięcy.
 • Nie ma aktualnych statystyk, ile wynosi ta liczba, jednak należy przypuszczać, że posiadaczy klimatyzacji jest coraz więcej. 
 • Aż 60% rodaków ma klimatyzatory przenośne, jednak nie wykazują się one wysoką wydajnością, ponadto działają głośno i pobierają dużo prądu. 

Co stoi za rosnącą popularnością klimatyzacji? Limanowa i mieszkańcy innych polskich miast są coraz zamożniejsi. Rosną zarobki a wraz z nimi poziom życia i otwierające się możliwości zakupu funkcjonalnych, ułatwiających życie urządzeń do domu. Drugim powodem rosnącej liczby klimatyzatorów w polskich domach są coraz gorętsze i dłuższe lata, za czym stoją wspomniane wcześniej zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie. Istnieje też niemała grupa mieszkań i obiektów komercyjnych z tendencją do nagrzewania lub przegrzewania się. Są to nieruchomości:

 • na poddaszu,
 • na ostatnim piętrze,
 • z dużymi oknami,
 • z przeszkleniami.

To, w jakiej orientacji znajdują się okna, także pozostaje nie bez znaczenia dla temperatur we wnętrzach. Najbardziej nagrzewające się latem pokoje mają okna wychodzące na zachód. 

Montaż klimatyzacji Limanowa

W naszym asortymencie znajdują się zawierające w sobie f-gazy, niehermetycznie zamknięte klimatyzatory. W 2015 roku weszły w życie przepisy, które od firm i osób fizycznych-techników, wymagają posiadania certyfikatu F-gazowego. Dokument ten wydaje Urząd Dozoru Technicznego, czyli UDT. Każda firma lub osoba fizyczna, instalująca, montująca, serwisująca lub naprawiająca urządzenia zawierające lub mające zawierać f-gazy, w świetle przepisów powinna posiadać certyfikat F-gazowy. Nie tylko klimatyzatory stacjonarne i przenośne mają taką zawartość – również inne urządzenia:

 • samochody dostawcze chłodnie,
 • pompy ciepła,
 • gaśnice.

Zatrudnienie firmy bez tego certyfikatu grozi nawet karą finansową – te przykre konsekwencje może ponieść nie tylko monter, ale także operator zlecający tę pracę.

Klimatyzacja Limanowa - sprzedaż urządzeń, montaz, serwisNasza firma posiada odpowiednie kompetencje, poświadczone certyfikatem F-gazowym, by móc instalować i serwisować wymienione powyżej urządzenia. Warto skorzystać z możliwości zakupu zestawu, na który składa się wydajny i energooszczędny klimatyzator wraz z montażem. W skład podstawowego montażu wchodzi szereg czynności, takich jak wykonanie otworu w ścianie, montaż jednostki zewnętrznej i instalacja wewnętrznej, podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej. Ostatnie etapy tego procesu to próba szczelności, uruchomienie oraz sprawdzenie działania urządzenia oraz przeszkolenie klienta z jego obsługi. Dopasowujemy się do potrzeb klientów i opisaną powyżej podstawową ścieżkę montażu rozbudowujemy i modyfikujemy w taki sposób, by instalacja była jak najbardziej wydajna oraz spełniała oczekiwanie zamawiającego. Dodatkowo płatne usługi to np. kucie bruzdy instalacyjnej w żelbetonie lub przewiert otworu instalacyjnego w żelbetonie, a także dojazd do klienta powyżej 30 km od Krakowa, gdzie znajduje się nasza siedziba.

Serwis klimatyzacji Limanowa

Trzecim filarem naszej działalności – tuż obok sprzedaży osobom prywatnym i firmom klimatyzatorów oraz usługą ich montażu – jest serwis klimatyzacji. Limanowa to jedno z miast województwa małopolskiego, w obszarze którego w tym zakresie działamy. Przez serwis rozumie się szereg czynności, w tym naprawy i zabiegi konserwacyjne, które wydłużają trwałość klimatyzacji i jej  bezawaryjne działanie. Jednym z ważniejszych czynności, wykonywanych podczas przeglądu instalacji, jest czyszczenie, udrażnianie i wymiana filtrów. W klimatyzatorze zbiera się kurz, roztocza, grzyby i inne drobnoustroje, które przedostają się do powietrza wdychanego przez przebywające w tym pomieszczeniu osoby. Dla zdrowia i bezpieczeństwa serwisowanie klimatyzatora powinno się odbywać minimum 2 razy do roku – w obiektach, typu restauracje czy hotele, gdzie te urządzenia są w stałym użytku i filtrują dużo więcej powietrza niż w prywatnym mieszkaniu, jeszcze częściej. Warto przypomnieć, że na każdą wykonaną przez naszą ekipę instalację, dajemy 24-miesięczną gwarancję pod jednym tylko warunkiem – wykonywania corocznych przeglądów klimatyzacji.

Skontaktuj się z nami!

  Mapa