Ile kosztuje serwis klimatyzacji i jak często to robić?

Decydując się na zakup klimatyzacji każdy z nas powinien wiedzieć, co się z tym wiąże. Takie urządzenie należy nie tylko odpowiednio użytkować, ale także o nie dbać. Jeśli nie chcemy, aby doszło do awarii, musimy klimatyzację regularnie serwisować. Zapewni to nie tylko jej sprawność techniczną, ale także czystość, higienę i bezpieczeństwo jej użytkownikom. Urządzenie, przez które przechodzi powietrze, którym oddychamy, musi być bezpieczne i sterylne. Dlatego właśnie dziś sprawdzimy wszystkie ważne informacje w temacie serwisowania klimatyzacji. ile kosztuje serwis klimatyzacji? Co obejmuje? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie. 

Co ile robić serwis klimatyzacji?

W zależności od tego, gdzie znajduje się klimatyzator, serwis powinien odbywać się w innym terminie. Chodzi tu głównie o warunki panujące w danym miejscu. Tak więc jeśli klimatyzator pracuje naprawdę dużo, serwis musi odbywać się częściej. Na tę częstotliwość wpływa także jakość powietrza w danym miejscu oraz ogólne warunki. Na przykład klimatyzacja w restauracji musi przefiltrować więcej powietrza, więcej chłodzić i ogólnie jest bardziej narażona na zanieczyszczenia. Zatem co ile robić serwis klimatyzacji? Instalacje chłodzące w domu czy biurze powinny być serwisowane dwa razy do roku. Jeśli warunki są wyjątkowo trudne i klimatyzacja działa dużo wydajniej, wtedy sprawdzanie jej sprawności musi być jeszcze częstsze. 

Czy można przeprowadzić serwis klimatyzacji samodzielnie?

Wiele osób zastanawia się, czy serwisowanie klimatyzacji można przeprowadzić samodzielnie. Sprawa wygląda następująco – jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia i sprzętu, to ogólny serwis klimatyzacji może być dla nas problemem. Co więcej może się on skończyć nawet uszkodzeniem urządzenia! Jedyną czynnością, z którą większość osób sobie poradzi, jest wymiana filtrów i możemy to zrobić samodzielnie. Jednak z ogólnym serwisem klimatyzacji należy udać się do specjalistów i zamówić odpowiednią ekipę. 

Na czym polega serwisowanie klimatyzacji?

Jeśli wiemy już, co ile robić serwis klimatyzacji, to warto dowiedzieć się, na czym to właściwie polega. Korzystając z usług profesjonalnej firmy powinniśmy wiedzieć, czy spełnia ona dobrze swoją rolę. Tak więc serwisowanie klimatyzacji to przede wszystkim sprawdzenie jej stanu. Należy skontrolować stan filtrów, parownika, skraplacza, sterowników, przewodów oraz połączeń instalacji. Jeśli występują tu jakieś usterki, serwis je usuwa. Zawsze dochodzi do czyszczenia filtrów, a czasem – gdy zachodzi taka potrzeba – także do ich wymiany. 

Serwis klimatyzacji – co obejmuje?

Częstym pytaniem od użytkowników internetu jest: serwis klimatyzacji – co obejmuje? Jest to szereg czynności, takich jak sprawdzanie pracy sterownika i pilota, gruntowne czyszczenie urządzenia (filtrów i lameli, czyli cienkich, aluminiowych blaszek umieszczonych na rurkach powietrznego wymiennika ciepła). Kolejne kroki to dezynfekcja parownika oraz czyszczenie wentylatora, obudowy parownika i skraplacza. Serwis klimatyzacji – co jeszcze obejmuje? Sprawdzenie drożności odpływu skroplin, a także pomiar temperatury powietrza na wlocie i wylocie parownika i porównanie jej. 

Ile trwa serwis klimatyzacji?

Ile trwa serwis klimatyzacji – z reguły nie jest to więcej niż 30 minut dla 1 jednostki – bez względu na to, czy to jednostka zewnętrzna czy wewnętrzna oraz typ klimatyzacji (klimatyzacja split czy klimatyzacja multisplit). 

Dlaczego musimy serwisować klimatyzację? 

Regularne serwisowanie klimatyzacji zapewnia nam jej długotrwałą sprawność i wydajność. Tylko wtedy mamy gwarancję, że na pewno wszystko będzie działać tak, jak powinno. Nawet w przypadku drobnych usterek lepiej jest je od razu usunąć, niż pozwolić na ich pogłębienie. Wtedy może okazać się, że nie opłaca się już nawet naprawiać klimatyzacji, tylko trzeba będzie wymienić urządzenie na nowe. Serwisowanie jest też niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Wymiana filtrów i kontrolowanie ich zużycia pozwala na zachowanie czystego powietrza bez drobnoustrojów, roztoczy i innych zanieczyszczeń. 

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Ile kosztuje serwis klimatyzacji? Jeśli chodzi o nasze usługi, to cena za podstawowy przegląd wynosi 199 złotych netto. Wszelkie przeglądy są płatne – również w trakcie 24 miesięcy po zainstalowaniu klimatyzacji przez naszą ekipę. 

Podsumowując temat tego, ile kosztuje serwis klimatyzacji w domu, nasza cena za podstawowy serwis to 199 złotych netto. Inne firmy mogą mieć inne cenniki. Na koszt tej usługi wpływa to, jakie prace będą w trakcie serwisu wykonane (czy także odgrzybianie, wymiana filtrów, uzupełnianie czynnika chłodniczego itp).

Regularny serwis domowej klimatyzacji zapewnia świeże i czyste powietrze, a samemu urządzeniu poprawne i bezawaryjne działanie przez długi czas, sprawność i wydajność.

Leave a comment