klimatyzacja do serwerowni

Jednym z najważniejszych miejsc większości firm jest serwerownia. Tyczy się to szczególnie biznesów prowadzonych w Internecie. Często w pomieszczeniach będących serwerownią mamy umieszczonych naprawdę wiele urządzeń. Wszystkie one produkują duże ilości ciepła. Aby nie doszło do awarii lub niebezpiecznego wypadku musimy zapewnić wszystkim sprzętom odpowiednią temperaturę. W związku z tym niezbędna będzie klimatyzacja do serwerowni. Jednak w związku ze szczególną specyfika takiego miejsca, musimy wiedzieć dokładnie, jaki sprzęt wybrać. Klimatyzacja powinna być dostosowana do serwerowni pod kilkoma względami. W naszym artykule dowiesz się wszystkich ważnych informacji.

Jaka powinna być klimatyzacja do serwerowni?

Serwerownia rządzi się swoimi prawami. To jedyne miejsce w firmie, które nigdy nie przestaje pracować. Dlatego też klimatyzacja musi być tu przede wszystkim wydajna. Na to składają się nie tyle same parametry techniczne, co odpowiednie umiejscowienie i dobranie urządzenia do rozmiarów pomieszczenia. Klimatyzacja powinna być także zaawansowana technologicznie, aby dokładnie pilnowała temperatury oraz pracowała bez zarzutu, przez cały czas. Jednak nie można zapomnieć o kwestii finansowej. W dużych korporacjach bez problemu znajdziemy najlepszy sprzęt oraz ekipę montażową, która dopilnuje wszystkich ważnych aspektów. Jednak w mniejszych firmach, gdzie budżet często jest mocno ograniczony, trzeba poświęcić dużo czasu na znalezienie idealnego sprzętu w odpowiedniej cenie. 

Jaki klimatyzator powinien znaleźć się w serwerowni?

Najważniejszą kwestią jest przewidzenie pewnych spraw, które mogą się wydarzyć. Niestety, nigdy nie da się przewidzieć, kiedy dojdzie do niespodziewanej awarii. Dlatego też w serwerowni powinny znajdować się dwa klimatyzatory. Ustawia się je w tryb pracy naprzemiennej. W czasie, gdy jeden klimatyzator pracuje, drugi ma czas na regenerację. Cykl pracy może być ustawiony np. na 24 h. Taka technika sprzyja żywotności urządzeń i zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek z powodu przepracowania. Co więcej, posiadając dwa klimatyzatory możemy się ubezpieczyć w razie jednak występującej awarii klimatyzatora. Chodzi tu o system sterowania, który może włączyć jedno z urządzeń, gdy drugie okaże się niesprawne. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze jeden klimatyzator zadziała. Dlatego odpowiednie sterowniki są niezbędnymi jednostkami pracy przy takich sprzętach.

Klimatyzacja – niezbędny element każdej sterowni

Jeśli więc w Twojej sterowni wciąż nie ma odpowiednich klimatyzatorów, to koniecznie to zmień. Najlepiej skontaktuj się z doświadczonymi specjalistami, którzy odpowiednio dobiorą sprzęt do danego pomieszczenia. Chodzi tu przede wszystkim o wymiary sterowni, wentylację i przepływ powietrza. Na tej podstawie można dobrać odpowiednie klimatyzatory oraz zgrać je w dobrze działający zespół. Ważne jest, aby obsługą takiego sprzętu zajmowała się odpowiedzialna osoba lub też podwykonawca, który będzie zawsze w gotowości do serwisu. Regularne kontrole oraz wymiana filtrów zapewnią najlepsze efekty oraz długie, bezproblemowe działanie.

Leave a comment