klimatyzacja w pokoju dziecka

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy korzystne będzie zainstalowanie klimatyzacji w pokoju ich małej pociechy, mając na uwadze ich zdrowie. Utarło się wiele mitów na temat tego sposobu schładzania i ogrzewania pomieszczeń. Niektórzy ostrzegają przed klimatyzacją, obwiniając ją za zwiększone ryzyko przeziębienia. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej i to właśnie klimatyzacja zapewnia dobre samopoczucie, czyste powietrze i komfort termiczny. Kluczowe będzie regularne czyszczenie i dezynfekowanie urządzenia, aby nie doszło do rozwoju grzybów i pleśni. Czas poznać korzyści płynące z posiadania klimatyzacji w pokoju dziecka.

Klimatyzacja w pokoju dziecka? Jak najbardziej!

Podczas upalnych dni trudno jest o utrzymanie optymalnej temperatury w pokoju dziecka. Stosowanie rolet czy zasłon może okazać się niewystarczające do zapewnienia komfortu termicznego. Z kolei tradycyjne wiatraki nie są wskazane, do tego mało skuteczne. Sposobem na schłodzenie powietrza w całym pomieszczeniu będzie klimatyzacja ekologiczna. Znika problem z wdzierającym się ciepłem, które ma negatywny wpływ na pracę umysłu, powoduje senność i rozleniwienie. Nie trzeba chyba nikomu mówić, czym może skutkować przegrzanie dziecka, zaczynając od złego samopoczucia, po pojawienie się potówek, aż do wystąpienia szeregu innych dolegliwości. Sprawnie działająca klimatyzacja przyniesie ukojenie podczas upałów. Oczywiście nie można przesadzać z różnicą temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz. Wzrasta wtedy ryzyko szoku termicznego, a to z kolei może rzeczywiście przyczynić się do zwiększenia podatności na przeziębienie. Przyjmuje się za optymalną różnicę temperatur nie więcej niż sześć stopni Celsjusza.

Funkcje klimatyzacji w pokoju dziecka

Klimatyzacja może służyć nie tylko schładzaniu powietrza, ale też do ogrzewania klimatyzacją powietrza. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w funkcję grzewczą, co wspaniale sprawdza się podczas chłodniejszych dni, jako dodatkowe źródło ciepła. Nie tylko zbyt wysoka, ale też za niska temperatura będzie przyczyną dyskomfortu. Tym bardziej, jeśli mówimy o pokoju najmłodszych. Niemowlęta mają większe potrzeby, jeśli chodzi o temperaturę pomieszczenia, w którym przebywają. Tym bardziej, że większość czasu przesypiają, a podczas snu ciepłota ciała spada. Łatwo wtedy o wychłodzenie organizmu i przeziębienie. Za pomocą klimatyzatora można szybko podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Co więcej, możemy ustawić dokładnie taką, jaką chcemy, czyli optymalną w danym momencie. Znika problem z koniecznością ogrzewania całego domu, co z kolei przekłada się na niemałe oszczędności.

Jakie jeszcze korzyści płyną z montażu klimatyzacji w pokoju pociechy?

Posiadanie klimatyzacji w pokoju dziecięcym zapewnia nie tylko ciepłe lub chłodne, ale też czyste powietrze. W przypadku małych podopiecznych, a szczególnie alergików astmatyków, jest to kluczowa kwestia. Znajdujące się w klimatyzatorze filtry oczyszczają powietrze z drobin kurzu, roztoczy, pyłków, zarodników pleśni. Można skutecznie zredukować ilość drobnoustrojów chorobotwórczych w pokoju pociechy. Klimatyzacja będzie wobec tego dodatkową ochroną przed rozwojem infekcji i różnego typu schorzeń. Trzeba pamiętać oczywiście o regularnym czyszczeniu, konserwowaniu i dezynfekowaniu klimatyzacji.Leave a comment