Od czego zależy cena montażu klimatyzacji? - koszty montażu klimatyzacji

Profesjonalne klimatyzacje z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz więcej osób może pozwolić sobie na ich zakup. Jeszcze kilka lat temu klimatyzację można znaleźć było wyłącznie w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. W dzisiejszych czasach urządzenia tego typu coraz częściej pojawiają się w gospodarstwach domowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, od czego zależy cena montażu klimatyzacji.

Co ma największy wpływ na koszty instalacyjne?

Na całkowity koszt montażu klimatyzacji składa się oczywiście nie tylko zakup jednostki, ale również usługa związana z samą instalacją i uruchomieniem systemu. Niestety źle zamontowany klimatyzator nie spełniać będzie swoich zadań, dlatego też warto zlecić to zadanie odpowiednim fachowcom. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej rozejrzeć się za odpowiednio wykwalifikowanym monterem, który może pochwalić się zieloną kartą. Cena montażu klimatyzacji i rozruch waha się w przedziale od 1000 zł do 2000 zł. Koszty związane są bezpośrednio z zakresem wykonanych prac oraz długości samej instalacji. Warto wspomnieć także o tym, że w cenę montażu przeważnie wliczone są koszty materiałów, do których można zaliczyć przewody elektryczne i niezbędne rury miedziane.

Nie tylko montaż klimatyzacji

Prawidłowy montaż klimatyzacji – w Krakowie lub innym polskim mieście – to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną rolę odgrywa także systematyczny serwis. Jeżeli nie zadba się o serwis klimatyzacji, to niestety szybko pojawią się niebezpieczne drobnoustroje, które są niebezpieczne dla zdrowia. Nieczyszczona klimatyzacja systematycznie traci na swojej wydajności i co najgorsze szybkiej może ulec awarii. Czyszczenie klimatyzacji to wydatek około 150 zł. Można także kupić specjalne preparaty i samodzielnie wykonać serwis.

Projekt klimatyzacji

Osoby, które decydują się na klimatyzację powinny w pierwszej kolejności postawić na porządny projekt. Warto zatrudnić rzetelną firmę, która wykona nie tylko projekt, ale również podpowie jakie jednostki wybrać i zapewni także specjalistycznych montaż od a do z. Aby wybrać dobrą firmę warto wziąć pod uwagę doświadczenie oraz jej certyfikaty. Dobrym pomysłem jest także obejrzenie zrealizowanych inwestycji. Profesjonalny projekt i doświadczona ekipa montażowa są jednymi z tych elementów, na których nigdy nie warto oszczędzać.

Ile trwa montaż klimatyzacji?

Montaż profesjonalnej klimatyzacji trwa przeważnie od dwóch do pięciu dni. Na całkowity czas pracy monterów wpływa oczywiście wielkość inwestycji. Jeżeli w grę wchodzi montaż klimatyzacji w jednym albo w dwóch pokojach, to można zmieścić się z pracami nawet w przeciągu jednego dnia. Montaż klimatyzacji w jednorodzinnym domu, może z kolei trwać nawet ponad tydzień. Czas prac tak samo zresztą jak i cena montażu klimatyzacji, może wzrosnąć w przypadku skomplikowanych instalacji. Standardowo instalacje prowadzone są “po wierzchu” w specjalnych korytkach plastikowych. Jeżeli rury i przewody mają być schowane w bruzdach, to wówczas montaż może znacząco się wydłużyć i tak samo wzrosną jego koszty.

Leave a comment