Sterowanie klimatyzacją przez wi-fi

Klimatyzacja pomaga nam ochłodzić siebie oraz pomieszczenia, w których się znajdujemy. Jest ona bardzo pomocna podczas upalnych letnich dni. Dzięki niej codzienne funkcjonowanie i wykonywanie obowiązków może stać się bardziej komfortowe. Jednak czy korzystanie z klimatyzacji może być jeszcze łatwiejsze? Tak! Poprzez sterowanie klimatyzacją przez wi-fi. Zatem jak kierować klimatyzacją za pomocą internetu lub telefonu? Dowiedz się już teraz!

Jak sterować klimatyzacją za pomocą wi-fi?

W dzisiejszych czasach wiele czynności wykonujemy za pomocą telefonu bądź innego urządzenia z dostępem do internetu. Rozmawiamy na odległość, wysyłamy maile, uczymy się, pracujemy. Współczesna technologia jest na bardzo zaawansowanym poziomie i ciągle się rozwija. W czym ona może nam jeszcze pomóc? 

Nowoczesne klimatyzatory posiadają funkcję sterowania poprzez wi-fi. Jednak jak to działa? Pomoże nam w tym aplikacja na telefon. Znajdziemy ją w Google Play lub App Store, w zależności od systemu operacyjnego, jaki posiada nasz telefon. W aplikacji tej dodajemy urządzenie, którym jest nasz klimatyzator. Poprzez sterowanie klimatyzacją przez wi-fi, możesz uruchamiać i wyłączać ją na odległość, nie wstając z kanapy czy fotela. Jednak przed zakupem upewnij się czy dany klimatyzator posiada tę funkcję.

Jakie korzyści niesie sterowanie klimatyzatora przez telefon?

Możesz oczywiście sterować klimatyzatorem za pomocą uniwersalnego pilota, który jest dołączony do oryginalnego opakowania tego urządzenia. Jednak telefon w większości sytuacjach masz przy sobie. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z niego w dowolnej chwili oraz w przypadkowym miejscu. Aplikacja sterująca klimatyzacją ułatwi nam kierować klimatyzacją z daleka. Zatem w czym jeszcze pomoże nam specjalna aplikacja na telefon? Przede wszystkim pozwoli nam na zdalną regulację funkcji oraz monitorowanie zużycia energii. Dużą zaletą jest także ustawianie harmonogramów temperatur. Dzięki temu możemy ustawić sobie konkretną temperaturę o danej godzinie, a nasz klimatyzator zapamięta ustawione parametry. Sterowanie klimatyzacją przez wifi nie będzie prostsze oraz bardziej wygodne i komfortowe! Dlatego podczas kupna klimatyzacji zastanów się nad opcją sterowanie wi-fi, nie pożałujesz!

Nie tylko klimatyzacja domowa

Nie tylko klimatyzatory przeznaczone na domowy użytek mają funkcję sterowania za pomocą telefon lub inne urządzenie z dostępem do wi-fi. Także inny sprzęt ma tę funkcjonalność. Jaki?

  • klimatyzatory komercyjne
  • pompy ciepła
  • oczyszczacze powietrza

Sterowanie klimatyzacją Gree przez wi-fi

Wiele urządzeń Gree, które są najchętniej kupowane przez naszych klientów, także jest sterowanych za pomocą wi-fi. By zacząć sterować klimatyzatorem z fotela lub kanapy, wystarczy pobrać aplikację Gree+ ze sklepu Play lub Apple Store. Następnie należy ją zainstalować i zarejestrować się, skonfigurować połączenie Wi-Fi i zresetować, połączyć się ponownie z siecią i dodać nowe urządzenie Gree. Tyle wystarczy, by rozpocząć sterowanie klimatyzacją Gree przez wi-fi. 

Uwaga: przed pobraniem i zainstalowaniem aplikacji, warto sprawdzić, czy posiadane przez nas urządzenie na pewno jest przez nią obsługiwane. 

Sterowanie split i multisplit przez wi-fi

Zarówno klimatyzacja split, jak i klimatyzacja multisplit może być sterowana za pomocą telefonu z dostępem do internetu. Które modele posiadają tę funkcjonalność? Warto sprawdzać opisy poszczególnych propozycji z naszej oferty, a także specyfikacje od producenta. 

Sterowanie telefonem na odległość to idealna opcja, żeby odpowiednio wcześniej przed powrotem z uczelni czy biura ustawić w domu pożądaną temperaturę. To też rozwiązanie dla każdego, kto zapomniał wyłączyć klimatyzatora przed wyjściem z domu lub przed dłuższym urlopem. 

Leave a comment